farebné náramky
Náramky

Symbolika farieb

Ahojte. 🙂 Zamýšľali ste sa niekedy nad významom farieb, ktoré na náramku na Vašej ruke nosíte? Vedeli ste, že každá jedna farba, či na pletenom alebo šnúrkovom náramku, symbolizuje niečo iné? Rada Vám o tom porozprávam viac.

Od nepamäti ľudia prikladali význam farbám na základe ich pocitov, či vďaka vlastnej skúsenosti. Samozrejme, všetky tieto významy sú subjektívne, a tak to nemusí platiť na každého. 🙂

Čierna farba

Čierna na náramkoch predstavuje autoritu, formálnosť, silu, ale taktiež je farbou elegancie. Po tejto farbe väčšinou siahnu ľudia so silnou osobnosťou, ktorí chcú ukázať svoju nezávislosť. Na náramkoch pre páry je táto farba najobľúbenejšou.

Biela farba

Čistota, nevinnosť a sloboda – toto všetko charakterizuje bielu farbu. Je to univerzálna a rafinovaná farba, ktorá sa hodí ku všetkému, a taktiež, na náramkoch priateľstva potom krásne vynikne daný text.

Červená farba

Asi je každému známe, že ľudia odpradávna veria, že červená farba sa nazýva aj farbou „proti urieknutiu“. No červená má aj oveľa viac významov. Napríklad, vyberajú si ju hlavne tvoriví ľudia, je symbolom vášne, moci, sily a odhodlania. Taktiež vzbudzuje lásku, vďaka čomu sa stala aj Vašou druhou najžiadanejšou farbou na náramkoch. 🙂

Modrá farba

Kráľovská, slabomodrá, námornícka, či akýkoľvek iný odtieň modrej farby je vhodný pre romantických ľudí. Je v nej ukrytá dôvera, vyrovnanosť, bezpečie a pokoj. Rozvíja logické myslenie a pôsobí hojivo pri horúčkach alebo zápaloch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *